| ILoveMoon a întrebat:

Auziti operatia la ochi cu laser se deconteaza la copii? sau nu?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

La copii nu se fac asemenea operatii --- acestea se fac dupa varsta de 20 de ani.

gyzzard
| gyzzard a răspuns:

Depinde de ce operatie e vorba (cu laser se opereaza pentru mai multe patologii). Daca te referi la operatii de corectie pentru miopie, hipermetropie nu se face decat dupa varsta la care axul optic s-a stabilizat peste 18 ani, si nu se deconteaza in nici un caz.

| VladimirPutin a răspuns:

Nu

| edy08 a răspuns:

Operatia cu laser la ochi se face de la 18 anihappy