| SSaleu20 a întrebat:

Ce nu pot sa fac dupa operatia cu laser la ochi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Operatia de laser se foloseste dupa varsta de 30-35 ani, cand dioptria s-astabilizat, altfel este posibil sa fie nevoie de o noua operatie de corectare mai tarziu.

Dupa operatie n-ai voie sa faci efort, miscari rapide etc. timp de cel putin 3 luni, dupa care te acomodezi treptat. In caz contrar risti chiar sa ramai fara vedere!

| Donsavas a răspuns:

Sa stai pe telefon prea mult.

| SSaleu20 explică (pentru Donsavas):

Dar efort am voie sa fac? Sa alerg, sa mai car ceva, de ex eu fac sala de 2ani si ceva, pot sa continui daca fac operatia? Am la ochelari -1, 5
Operatia o fac pentru a putea trece medicalul la targu ocna

| ParisHilton a răspuns:

Ce sa faci?