| Ana1687 a întrebat:

am niste intrebari legate de operatia cu laser ochi, de la ce varsta se poate face, este permanenta si cat costa? Mersi anticipat

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Se face dupa 18 ani cand dioptriile se opresc din crescut.
In teorie este permanenta, dar nu garanteaza nimeni ca nu reapare miopia.

E in jur de 2000 ron pe la noi prin tara

3 răspunsuri:
| Donsavas a răspuns:

Cand stabilește medicul. Dacă este permanenta, ramane de văzut, difera de la caz la caz. Pretul este in functie de tipul de operație, renumele medicului si in ce consta operatia.

| Arthiom a răspuns:

Orice clinica serioasa nu face nici un fel de interventie la ochi pana la varsta de minim 20 ani.

| Ana1687 explică:

Nu mersi, am 14 ani si nu, nu mai astepta sa fac 18 ca nu o sa se întâmple ce vrei tu, ok?winking