| Bogdannn2004 a întrebat:

Aveti idee de ce ma ia ameteala cand ma ridic din pat si daca stau 4 minute in pat cand ma ridic simt ca ma dezchilibrez? Ameteala ma ia numai cand ma ridic din pat sau de pe scaun.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| romeo78 a răspuns:

Este o afecțiune neurologică! Mergeți la un medic neurolog. Mă confrunt cu așa ceva, dar după ce am fost la neurolog, iau periodic o pastilă care mă ajută enorm de mult!
Sănătate!

| Celcestietot a răspuns:

Tensiunea arterială temporală sau anemie.

| christine99 a răspuns:

Poate te ridici prea brusc sau ai lipsa de vitamine

| SPECTOGRAFIE a răspuns:

Salut. Probabil suferi de anemie. Consultă un doctor neapărat! Sănătate!

| nikklett a răspuns:

Si pe mine ma ia ameteala cand ma ridic brusc. dar daca ma ridic normal sau incet, nu am nimic straight face

| Mia2101 a răspuns:

Ar trebui sa iti faci analize de sange, sa nu ai anemie sau sa iti iei o tensiune, poate ai hipotensiune ortostatica sau sa mergi la un orl-ist sa iti verifici urechea.