| balintviorel a întrebat:

Am o problema cam de 3 ani nu stiu cum s-ar putea numi dar este vorba de muschi de la picioare
deci in cazul in care stau prea mult intr-un loc de exemplu pe un scaun sau ceva de genu acesta trebuie sa ma ridic deoarece o durere ingrozitoare imi apare putin mai sus de genunchi iar in momentul in care merg prea mult sau stau prea mult in picioare simt nevoia de a ma aseza.
Va rog sa ma ajutati daca ati avut aceasta problema si ati rezolvato sau daca aveti idee ce as putea sa fac

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| doctoressa a răspuns:

Pot fi simptomele unei afectiuni vasculare (o arteriopatie obliteranta). Este necesar sa consulti un medic cardiolog (un consult si o examinare ecografica Doppler sunt absolut necesare pentru inceput).
http://www.i-medic.ro/simptome

| balintviorel explică (pentru doctoressa):

Sincer in termeni medicali pot zice ca nu inteleg mai nimic dar va multumesc pentru ideea cu consultul si examinarea ecografica doppler pentru ca acum macar stiu cum se cheama
o zi buna

| Sănduțța a răspuns:

Mmm....ciudata problema, poate ca din cauza prea multor muschi, poate ca fortezi in fiecare zi foarte tare picioarele.Asa am patit si eu, m-a apucat carcelul tare, oricum cere ajutorul medicului