| anonim_4396 a întrebat:

Aveti rude/constinte/prieteni care sufera de Sindromul Down?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Leea1234 a răspuns:

Fratele unei prietene sufera de sindromul Down!

| anna24k a răspuns:

Am o nepoata de 16 ani care sufera de Sindromul Down, daca nu ar avea figura specifica persoanelor ce sufera de acest sindrom s-ar integra foarte usor in societate, dar depinde si cum sunt crescuti acesti copii. Ea merge la o scoala speciala, logoped, parintii se ocupa de ea, doar ca societatea marginalizeaza putin persoanele suferinde de anumite boli, sindroame... zici ca ar fi contagioase la o simpla atingere. Ma limitez la a spune doar atat, ca e dureros subiectul.