| anonim_4396 a întrebat:

Aveti vreo masea scoasa? Am una foarte cariata in partea de jos,cu radacina fracturata iar dentistul mi-a sugerat doua variante: ori o scot ori pune plomba definitiva si aia e (ca sa nu mai iasa lichidul ala din cauza bacteriilor care au patruns). Ma gandesc sa o scot, ca vreau sa scap odata de ea, dar ramane loc si nu vreau sad. Cu timpul dintii se deplaseaza si vor umple locul acela? Bani de implant nu am. sad

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| TudorStefan a răspuns:

Iti sugerez sa o scoti. Dintii nu se vor deplasa dar este mai bine sa o scoti pentru ca in timp pot amarea mai multe probleme.

1 răspuns:
| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Implantul nu e necesar pentru un singur loc, important e sa nu pierzi maseaua, poti oricand sa o scoti incearca plomba