| saby26 a întrebat:

Azi am facut un test de ovulatie si mi-a aparut o linie rosie si una mai roz pal.este poz sau neg? mi-e frica ca nu cumva sa nu am ovulatie pentru ca am un ciclu neregulat si vreau sa raman insarcinata.acele liniute ar putea insemna ca in urm zile sa apara ovulatia si sa imi iasa un test cu doua liniute rosii?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| francesca89 a răspuns:

Pai tu nu simti cand ovulezi? pofta de sex, helauu? si oricum e atat de simplu sa te uiti in calendar si sa socotesti

| saby26 explică (pentru francesca89):

Helauuu//am spus ca am un cm neregulat si asta inseamna ca nu am cum sa-mi socotesc zilele de ovulatie dupa calendar. cele care il au de 28 si de zile da este simplu cea mai sigura zi este a 14-a dar la mine fiind neregulat nu se stie ziua de asta fac teste poate sa fie in a 17 zi sau a 23 sau 28 de ce nu am avut cm si la 40 de zile.si cu chestia ca simti sa stii ca majoritatea femeilor si spun asta intr-un nr mare de femei chiar nu simt acest lucru. oricum nu mai lamurit deloc eu am pus o intrebare iar tu mi-ai raspuns cu totul altceva.mersi oricum

| saby26 explică:

Helauuu//am spus ca am un cm neregulat si asta inseamna ca nu am cum sa-mi socotesc zilele de ovulatie dupa calendar. cele care il au de 28 si de zile da este simplu cea mai sigura zi este a 14-a dar la mine fiind neregulat nu se stie ziua de asta fac teste poate sa fie in a 17 zi sau a 23 sau 28 de ce nu am avut cm si la 40 de zile.si cu chestia ca simti sa stii ca majoritatea femeilor si spun asta intr-un nr mare de femei chiar nu simt acest lucru. oricum nu mai lamurit deloc eu am pus o intrebare iar tu mi-ai raspuns cu totul altceva.mersi oricum