| saby26 a întrebat:

Azi am facut un test de ovulatie si mi-a aparut o linie rosie si una mai roz pal.este poz sau neg? eu mi-as dori sa fie pozitiv.stiu perioada de ovulatie ca am caculat-o dar nu stiu si daca ovulez de asta fac teste

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Depinde care linie este mai inchisa la culoare. Daca linia de control este mai inchisa, testul este negativ. daca linia de control (prima care apare) este mai palida, testul este pozitiv. Ca un test de ovulatie sa fie pozitiv, linia a doua trebuie sa fie cel putin la fel de inchisa la culoare ca prima.

| saby26 explică (pentru Brigaela):

Prima linie mai inchisa la culoare decat cea dea 2 a.deci cum este? eu cred ca poz nu?

| Brigaela a răspuns (pentru saby26):

Negativ cu certitudine. A doua linie trebuiesa fie mai inchisa ca sa fie pozitiv.

| saby26 explică (pentru Brigaela):

Mersi mult mai incerc dar vreau sa te mai intreb ceva pot lua acid folic inainte de a ramane gravida am inteles ca este f bun si la preconceptie? se poate lua cu 2, 3 luni inainte de a ramane dar si in primele 3 luni de sarcina.crezi ca e bine?

5 răspunsuri:
| Sara2 a răspuns:

AureliaBEST ea se refera la altceva, nu la test de sarcina

| AureliaBEST a răspuns:

Deci daca la test iti arata 2 liniute ersti gravida, daca apare numai o liniuta nu esti gravida. cumpara testul barza este fff bun si sigur.