| c0pil1n a întrebat:

Azi am fost la dermatolog.
Se pare ca am o ciuperca (candida) ceva de genu. Am cumparat tot de la farmacie dar problema este alta.
Maine dimineata a spus sa merg la recoltare dar eu am uitat ca am o sedinta importanta la servici.
Are ceva daca nu o sa mai merg la recoltare?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| AdelinaC a răspuns:

Inainte de recoltare sa nu iei tratament pentru ca poate modifica rezultatele analizelor. Iar ca solutie, te programezi in alta zi

| Donsavas a răspuns:

Dacă plătești analiza, te poti duce in orice zi lucrătoare, dimineata.

| Iote a răspuns:

Are. Ca nu-ti poate face o analiza edificatoare.
Cum ti s-a spus mai sus, reprogrameaza-te. Candida e grava si se elimina greu.

| noname2021 a răspuns:

Suna si programeaza-te la recoltare in alta zi cand poti sa mergi daca e importanta sedinta la servici.