| Codruta a întrebat:

Azi de dimineata am observat ca mi s-a facut herpes si m-am dat cu Aciclovir. O sa imi treaca pana marti daca ma fac in fiecare zi cu Aciclovir? [-o< FunditSa

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Alexxl_4496 a răspuns:

O sa iti treaca pentru ca aciclovir e unul din cele mai bune anti-herpes.

7 răspunsuri:
| Gigiku a răspuns:

Da. Daca aplici Aciclovir de 5 ori pe zi, o sa iti treaca.

| Dnnx a răspuns:

Uite poti citi aici nu stiu daca e bun site-ul dar poate te ajuta :D si nu-ti face griji mie mi-a aparut de 3 ori si s-a dus am folosit "zovirax" http://www.sfatulmedicului.ro/arhiva_medicala/aciclovir+herpes

| UnCorazonLocoooo a răspuns:

Nu cred ca iti trece de tot pana marti...
am folosit si eu aciclovir, e bun dar dupa cum scrie si pe cutie, trece in 7 zile, deci nu cred ca trece pana martisad

| BrancoveanuAlexandra a răspuns:

Da.este imposibil sa nu iti treca

| BarbieNuMaiViseaza a răspuns:

Da! O sa-ti treaca. Si mie mi-a iesit intr-o iarna din cauza frigului si dadeam de 3 ori pe zi cu Aciclovir si am scapat de acesta in cateva zile. Daca respecti acest program o sa dea rezultate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si mie mi-o iesit luni astazi este sambata cred ca pana luni o sa-mi treaca ca acum incepe sa mi se tot... ( ei bine sti tu ) uste. Cred ca no sa-i treaca pana marti. Daca e la ce ma refer eu.