| doareu876345 a întrebat:

Buna TPU. am mai pus o intrebare asemanatoare zilele astea. am un herpes de duminica, azi fiind marti, puroiul l-am avut, iar acum s-a uscat. mi-am dat cu Aciclovir si cu zeama de usturoi. (de azi dimineata imi dau cu usturoi. era puroi pana sa imi dau cu usturoi, iar dupa ce mi-am dat am avut coaja, cum am zis de altfel si mai sus). cam cate zile mai are pana se vindeca? cu ce imi pot da sa imi treaca pana vineri cel tarziu?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tot cu aciclovir. Poți lua și zinc, se retrage mai repede, și dacă nu vrei sa se vadă când mergi undeva poți cumpăra plasturi pentru herpes de la farmacie, aplici plasture și nu se mai vede.
Ia ceva sa îți susții imunitatea consuma multe fructe, herpesul poate recidiva, hidrateaza-te bine consumând minim 2 litri de lichide.