| hkkshddd a întrebat:

Azi dimineață m-am trezit cu o durere usoara la un dinte de sus si ma durea saca il atingeam putin mai tare. Am pus mana pe el si se clatina putin daca il misc cu mai multa forță. Am 17 ani si mi-au cazut toti dintii de lapte. Am si tartru de care as vrea sa scap dar numai la dintii de jos, sus nu stiu ce am... posibil sa am parodontoza, sau paradontoza nu mai stiu cum se spune. Daca am, scap de ea cu Parodontax sau e nevoie de o vizita la dentist neaparat?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| KanekKi a răspuns:

Ar fi mai intelept sa consulti un dentist, zic eu...nu te baza pe Parodontax.