| Kira22 a întrebat:

Azi m-a batut un copil(poveste lunga), ma rog si mi-a dat cu pumnul in cap, iar locul ala s-a umflat, poate sa fie un cucui? Si daca nu e cand o sa se lase? mama mi-a pus niste apa rece imbibata intr-o carpa si mi se pare sa mai lasat, acum ma doare si cand il misc, ce pot sa fac pana maine cand ma duc la doctor sa imi faca o radiografie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| venusdoom a răspuns:

Lasa ti umflaura in pace.vb serios. daca ti o mai atingi, presezi, misti sau mai stiu eu ce o sa te doara asa ca mai bine astepti pana maine. da dc nu te ai dus direct la medicul de familie dupa ce ai vazut ca ti s a umflat zona respectiva?

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

E un cucui la prima vedere dar poate sa fie ceva mai rau ramane de vazut la medic.

| Intruder19 a răspuns:

Daca ai primit un pumn in cam cel mai probabil este un cucui care iti trece in 2-3 zile.

| Mirela_7378 a răspuns:

Pune o punga cu gheata. Iti va fi mai bine pana maine.Bafta.