| Secretkkk a întrebat:

Azi mi-am facut sa maninc: macaroane ( cam 100-120 de grame) fierte, cu 1 lingura de brinza de vaca (tforog) degresat si o ligura de smintina de 10%...cum credeti sunt multe calorii? aproximativ cite?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Vezi aici, http://calorii.oneden.com/
Pa, pa.

| thegatekeeper a răspuns:

In jur de 500-600 kcal. Macaroanele au, in general, in jur de 350-400 kcal pe suta de grame, iar branza si smantana, avand in vedere ca nu ai pus multa, nu cred ca au mai mult de 100 kcal. Depinde. Pentru o masa normala, nu sunt multe. Insa daca vrei sa slabesti, nu e tocmai un fel de mancare de dieta, insa o poti consuma ceva mai rar.