| DragosTrandafir a întrebat:

Bai baietii mei,ceva medote de slabit intr-un an de la 1, 55 am 170 am scapat de burta dar inca mi se pare ca mai trebuie singuru lucru care al pot face este alergatul si dieta de mancare recomandari?,mersii daca puteti sa imi recomandati un program va multumesc, FUNDA

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| SantalPorcocale a răspuns:

Nu iti trebuie nici un program.
Stai departe de dulciuri, prajeli, paine.
Da-te pe legume, fructe si carne ( preferabil pui / vita sau muschi de porc )

| AnOnImuSS1 a răspuns:

Salut pai iti dau programul meu
Luni -alergare (eu alerg 10 km) tu iti stabilesti cati vrei tu
Marti -Cardio o ora jumate, alimentatie usoara (piure de cartofi cu piept de pui sau salata de rosii cu doua oua fierte, paine de secara sau paine neagra sau este si paine care nu contine asa mult gluten ) dupa care faci o plimbare de 30 de minute dupa Relaxare si continuarea activitatii proprii
Miercuri -Alergare (10 km) la fel aici iti stabilesti tu cati vrei
Joi-RElaxare ( Volei de la 6 aici e optional iti alegi ce sport vrei sa faci )
Vineri-Alergare+Cardio
Sambata - antrenamente de fotbal
Duminica-Relaxare cu prietenii (fotbal, plimbari prin parc si la sfarsit un joc al mintii CATAN) asta este tot ce fac eu in fiecare saptamana! BFT