| Alweny a întrebat:

Imi puteti da un program pentru slabit? Ma refer la o dieta si exercitii?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Anddreee a răspuns:

Mananca oua (fierte sau omleta la cuptor), branza, iaurt 0.1% grasime - maxim 2% grasime, carne de pui/vita/peste fiarta, la cuptor sau facuta in tigaie fara ulei pe care poti combina cu salate (castraveti, rosii, morcov, varza, ceapa, salata verde ...etc) sau leguminoase (mazare, linte, naut, pastai.). Cu fructele nu exagera ca si ele ingrasa si nu le manca seara. Iaurtul il mai poti manca cu nuci sau fulgi de secara (sa citesti eticheta sa nu contina zahar).
Cartofi fierti sau la cuptor, dar mai rar. Poti manca si orez dar si el mai rar.

In rest fara prajeli, zahar, sucuri, produse de patiserie, covrigei, biscuiti si toate astea.

Bea multa apa, dar nu imediat dupa masa sau in timpul mesei, ci cu o jumatate de ora inainte de masa sau cu o ora dupa masa.

Sport: trebuie sa faci exercitii cardio pentru a arde calorii ca sa slabesti. Cauta pe yiutube "cardio workout".

2 răspunsuri:
| iInfinityDarkness a răspuns:

Iti recomand dieta dukan alaturi de un antrenor profesionist. Funda?

| bihhter a răspuns:

Eu am tinut,, dieta cu mere'' si am slabit 7 kg intr-o saptamana.Ti-o recomand, asta daca nu ai alte probleme de sanatate.Si in legatura cu sportuL:dimineata alearga 2 km, iar seara sari coarda+ abdomene.O sa ai rezultate rapidewinking