| Iustiina a întrebat:

Bai deci varamea o luat paduchi de la scoala acum o luna. Nici azi nu i-ai disparut ouale din cap desi o terminat 2 sampoane de paduchi. Aici la noi e rusine sa zici la cineva si nici petrol nu se gaseste. Cu ce ar trebui sa se dea in cap sa nu mai aiba? Chiar azi a prins mama ei 2 paduchi mari in par. DECI CE ZICETI?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| metalheart a răspuns:

Stiu cum este. si eu am avut de la scoala.cl imi bun remediu e otetul
sa puna putina apa ca sa nu o usture si se dea pe cap. dupa se acopera cu o punga si sta asa 10 min. apoi pe o coala alba sa se pieptene cu un pieptene des de pe piata de la rromi...va vedea ca vor cadea pe hartie. sa repete pana dispar, iar ouale sa i le scoata cineva ca ele cu otet mor dar nu cad
succes verisoarei tale!

6 răspunsuri:
| bunny112 a răspuns:

Sa incerce cu otet

| Mykidutza a răspuns:

Eu cred ca tu ai luat nu varata.nu inteleg de ce trebuie sa spuneti ca altcineva,,,spuneti ce vi s-a intamplat si gata,nu este nimic rusinos,asta e, ai luat de la altcineva nu poti evita mereu, poate nu ai stiut.nu stiu ce sa-ti recomand, scuze.

| Needle a răspuns:

Cu gaz zii sa incerce

| alynutza a răspuns:

Am avut si eu cand eram micalaughingmama ma dadea cu gaz in capwinkingsi mi-au disparuthappy

| djstyle a răspuns:

Gaz. vb'sc foarte serios.

| i0ana a răspuns:

Din cate stiu eu, la farmacie ar trebui sa existe o solutie pentru asa ceva.Trebuie folosita de mai multe ori pe zi si cu siguranta o sa actioneze si o sa elimine problema.Bafta