| OusorRoz a întrebat:

sad! Am paduchi sad cred ca i-am luat de la scoala sau de la sampoanele astea de tot (! _! ). Deci sunt disperata. Pana acum am luat 3 sampoane anti-paduchi dar nimic. Zici ca sunt atomici. Nu scap de ei si am si un par lung tare are unde sa se ascunda. De vreo 2 zile incoace de cand m-am spalat cu un sampon tot incep sa prind paduchi in degete cand ma scarpin straight face pana acum 3 paduchi am prins intre degete straight facestraight face. Mau exasperat va rog ajutati-ma!
Va multumesc anticipat!

6 răspunsuri:
| Bailey a răspuns:

Pune gaz pe un pansament si dati pe par stai 20 de min si dupa aia spala-te bine si ia-ti un pieptan cu dinti desi si piaptana-te in baie. Dupaia daca mai sunt mai da-ti odata si dai si cu ulei de masline pe par, pe unde ai si piaptana-te. dupa aia spala-te bine de tot si daca mai sunt pune pe cineva sa le ia cu mana. sa le traga pe firul de par.

| crynys a răspuns:

Bunica mea zicea ca e bun gaz-ul dar nu stiu care incearca cu benzina

| IrimieRaluca a răspuns:

Fa rost de petrol. Prepari in felul urmator: un galbenus (sau 2 in functie de cat de lung iti e parul), cateva picaturi de petrol si sampon. Il faci ca o maioneza, il pui pe cap, si acoperi cu o punga scalpul. Stai asa cat poti de mult (30 min, o ora), apoi clatesti si speli normal. Petrolul ii omoara si galbenusul intareste parul. Deci impusti 2 iepuri in acelasi timp. Bafta!

| DracusorImpielitat a răspuns:

Incearca cu gaz, il pui intr-o cana si cu o bucata de vata sau un servetel il aplici pe la radacina parului, stai cu el cam jumatate de ora, sau chiar mai mult, si apoi te piepteni bine cu un piepten metalic, si cad ca morti.

| StamateAlina1987 a răspuns:

Fratele meu a scapat de paduchi dupa ce a folosit un gel pe baza de ulei 100% pur de arbore de ceai de la Thursday Plantation.

Gelul a fost recomandat de catre medic pentru ca e natural, e foarte puternic si nu contine chimicale care sa dauneze scalpului si parului. Se aplica pe par fara apa, se lasa 20 de minute si clateste si apoi se foloseste un pieptan pentru paduchi.

Dupa ce a folosit genul de la Thursday Plantation a reusit sa scape de paduchi.

Iti las si un video cum ar trebuie folosit gelul pentru scapa de paduchi:

http://www.youtube.com/......ttp?/watch

| ITMonster a răspuns:

Si eu am avut, m-am spalat cu un sampon anti-paduchi si dupa aceea mi-am pus maioneza in cap si am acoperit totul cu o punga legata cu un elastic 1 ora si dupa ce m-am spalat pe cap cu sampon normal au cazut toti! happy fundita...