| GEORGEL2012 a întrebat:

Baietii, voi cum va radeti (epilati) in zona intima? cu ce aparat? nu va iritati? mie imi ies niste bubite dupa ce termin de epilat si daca dau cu spirt ustura rau!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| andi1998 a răspuns:

Poti folosi crema epilatorie( cel putin asa fac eu) si aplici crema pe zona respectiva dupa care stai 15-20 minute asa pana crema incepe sa intre in piele dupa care se indeparteaza usor cu un fel de "pensula" data de ei, ramanand pielea extrem de fina. http://reviews.avon.com/5588/37291/reviews.htm
Incearca sa iei legatura cu o persoana care da comanda la avon. Bafta

| ღBrokenツAngeℓღ a răspuns (pentru andi1998):

Crema de-aia de miroase a excrementerolling on the floor

11 răspunsuri:
| danielaxyz a răspuns:

Dati cu unguent de galbenele de la plafar, e foarte bun

| ღBrokenツAngeℓღ a răspuns:

Cum naibii sa te dai cu spirt frate? Nu esti sanatos?raised eyebrows Da-te cu o crema...

| GEORGEL2012 explică (pentru ღBrokenツAngeℓღ):

Dar ce are spirtul frate?

| ღBrokenツAngeℓღ a răspuns (pentru GEORGEL2012):

Spirtul este pentru altceva... pentru a dezinfecta inainte de a face un vaccin, sau la o lovitura, etc... Nu sa te dai cu el dupa ce te razi, si de curiozitate, nu te ustura?:-s Contine tot felul de substante spirtul.

| GEORGEL2012 explică (pentru ღBrokenツAngeℓღ):

Ba da ustura, pai nu dezinfecteaza? pfff.

| ღBrokenツAngeℓღ a răspuns (pentru GEORGEL2012):

Ba da. Dezinfecteaza. Dar tu cand te epilezi acolo, nu te infectezi ca sa trebuiasca sa dezinfectezi.winking O crema e cea mai buna solutie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Dupa ce te epilezi, dai cu crema de galbenele.
Te pup!

| maryan1997 a răspuns:

Uite un sfat: nu mai te da cu spirt dupa ce te epilezilaughing

| madb a răspuns:

Nu sunt baiat da "fura" de la fete, da-te dupa cu o crema puternic hidratanta sau cu o crema specializata in asa ceva: balsam dupa depilare, gel dupa depilare, etc. Gasesti la Elmiplant si alte firme foarte accesibile (maxim 10 lei un tub) sau ai si variante foarte scumpe. Tu hotarasti care-i cea mai buna varianta. Succes!

| Iris25 a răspuns:

Te sfatuiesc sa incerci sa te epilezi cu ceara. asa o sa scapi si de bubite plus ca 2, 3 saptamani nu o sa mai ai probleme. la inceput o sa fie dureros, dar dupa 2, 3 epilari o sa ri se rareasca parul si o sa se subtieze. si inceqrca sa nu mai dai cu spirt ca mai rau faci. incearca cu o crema de galbenels, e foarte buna