| YumiSukinanda a întrebat:

Bau! Buna, am o problema si vreau sa ma ajutati..nu stiu de ce dar ma bronzez foarte repede! mama a zis cai bine si sanatos! da e multt chiar mult prea repede! daca ies afara stau 1 minut in soare ma fac deja rosie pe tot corpul! va rog ajutati-ma..ma ustura corpul ingrozitor! si nu vreau sa ma mai bronzez deloc! dati-mi o solutie ca sa imi treaca. ceva ca-s disperata! nu vreau sa ma mai bronzez.ce trebuie sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Pentru a preveni arsurile solare trebuie sa folosesti creme ecran solar cu factor mare de protectie (50+), mai ales la orele de varf (intre orele 10-17).

| firedeaths a răspuns:

La tine ar trebui sa te bronzezi putin cate putin nu deodata sa te ustere iesi putin te bronzezi cand iti trece te bronzezi din nou o sa treaca ^^ trebuie sa ai putin exercitiu ca sa spun asa ai stat toata iarna in casa si acum te astepti sa stai in soare.

| coldenisa a răspuns:

Draga! daca vrei sa nu te bronzezi date cu o crema se cheama Antybronz daca te dai cu ea te protejaza daca cumperi ia una care sa nu fie roz aia te arde pe tot corpul. Dar ai grija! nu te da cu Nivea pe corp deoarece aia o sa-ti lase pete adica iritatii si eu m-am dat si toata mi-am facut mana cu iritatii Ai grija! Sper ca te-am ajutat!