| anonim_4396 a întrebat:

Berea fiarta in timpul sarcinii provoak hemoragie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu, nu provoaca hemoragie. Daca ai hemoragie si stii ca esti insarcinata, du-te repede la ginecolog (in urgenta). bebelusul e in pericol si, mai mult decat atat, viata ta este in mare cumpana. Hemoragiile pe sarcina pot adesea sa puna in pericol viata gravidei.

| micurutza2005 a răspuns:

Nu da berea nici un simptom din acesta daca esti insarcinata si ti s-a intamplat asta mergi urgent la medic dar si daca nu esti gravida si nici la ciclu si atunci poate fi o problema serioasa nu e de neglijat asa ceva poate da complicatii si mai rau de atat deci nu mai sta asa.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Nu, daca ai o problema de genul acesta mergi urgent la medic.

| elena a răspuns:

In timpul sarcinii poti sa fierbi si bors ca nu-ti provoaca absolut nimic...
Recunoaste, care-i schema?

| onofrei89 a răspuns:

Bere fiartastraight face? Bei tu asa ceva? ca eu nu am auzistraight face