| Goddessss a întrebat:

Bicarbonatul de sodiu ajuta cu ceva la organism sau e doar pentru curățare?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Pentru curățare aveți voi tot ce aveți nevoie, orice produs anti microbi distruse flora bacteriană, in fapt parul pubian este cea mai bună bariera de protecție.

Studiu făcut in Africa pe acele femei au demonstrat ca erau ferite de multe bts si de cancer si erau mai sănătoase.

Pentru băieți, circumcizia scade probabilitatea contactări unei bts cu 45%

| Dismally a răspuns:

Poate fi folosit in cazul arsurilor la stomac, probabil ca mai are si alte utilizari despre care nu stiu eu.

| dragodana a răspuns:

Salut!
Da,are.
Poți sa te speli cu el pe dinți(ii face mai albi), dar afectează smalțul dintelui.
Se recomandă spalaturi vaginale în infecția cu Candida.
Mai poate fi folosit și la gargara cu apa călduță când te doare în gât.