| anonim_4396 a întrebat:

Big problem.ok.totul bine si frumos, fara probleme, fara nimic.
Desigur ca totul a durat pana cand a inceput a ma durea stomacul si ficatul. am spus doar ca nu-i a bine si cred ca e de la postinor care si-a facut efectul precum pastila tare ce este.am si slabit vreo 2 kilograme.
Astazi m-am confruntat de 2 ori cu maxim 2 picaturi de sange ce mi-au curs dupa urinare. dupa ce m-am sters(cum indica igiena intima) am vazut pe hartia igienica cheag de sange cu mucoasa -zici ca era gelatina.
Nu are cum sa fie de la postior cred, iar din cate tin minte, la postinor curge sange sange.si nu cheag de sange cu mucoasa...
Din cate stiu, in felul asta apare la boli cu transmitere sexuala sau infectii ori raceli.acum nu stiu sigur.
Este destul de ciudat fiindca nu m-am confruntat cu asa ceva.Am mai avut infectii si raceli insa fara pic de sange si asta ma sperie. Tin a preciza ca racelile si infectiile au fost tratate.
Cu ceea ce se intampla acum nu am absolut nici cea mai vaga idee de la ce poate fi.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

E cel mai probabil de la postinor. Mucusul ala gelatinos este o reactie de aparare a uterului la modificarile dramatice impuse de postinor. Oricum e un semnal de alarma si ar trebui sa te vada ginecologul care ti-a prescris postinorul, poate reuseste cat de cat sa minimizeze efectele adverse.

Abh
| Abh a răspuns:

Gelatina aceea, cum ii spui tu era mucus cervical. Sangerarea, minima de altfel, este de la Postinor, organismului tau ii vor trebui cateva luni bune sa se echilibreze hormonal. Dupa cum, cu siguranta stii, pilulele astea " de a doua zi" sunt adevarate bombe cu hormoni, care nu e bine sa fie folosite decat max. o data pe an.