| Luck8383 a întrebat:

Îmi este frica de faptul ca as putea avea cancer de prostata.
De 1 an și ceva am problema de a urina fără presiune, îmi dau drumul greu, intrup fluxul de a urina și automat va dura mai mult ca să urinez.
Am durere cans urinez uneori și usturime.
Acum un am când am fost la ecograf mi s-a spus ca am infecite urinara și nisip la rinichi am luat tratamentul recomandat și degeaba.
Tot aceleași simptome le am și din cauza asta m-am dus cu gândul la cancerul de prostata.
Poate am niște probleme ale tractului urinar cre în timp duc la cancerul se prostata.
Oricum îmi e frica rău am 15 ani.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Este imposibil sa ai cancer de prostata la 15 anisori, cand spui chiar tu cu gurita ta ca ai fost diagnosticat cu nisip la rinichi si infectie urinara, nicicum cancer.
Mergi la urolog, repeta analizele si fa tratamentul corect, repetandu-l pana ies analizele curate si normale., fara nisip la rinichi si fara infectie.
Bea 2 litri de apa PLATA pe zi, nu apa acidulata, nu sucuri, ca nu scapi d enisip la rinchi, bea doar apa plata!

Nu uita de ingiena stricta a organelor genitale: spalarea cu apa calda si sapun a penisului, ZILNIC si obligatoriu dupa fiecare ma5turbare, cat si schimbarea chilotului.

| Robert2526 a răspuns:

Pai daca ai fost la ecograf, se vedea daca avea cancer. Nu ti-a trecut infectia urinara, mergi inapoi la medic. nu ai cancer