| LaviniuA a întrebat:

Bolnaviorilor, sunt bune canile filtrante pentru apa, de genul Brita, Aquaphor?

Mie cred ca imi face rau apa de la robinet, ca mai fac nisip la rinichi uneori...
cred ca de la apa.

Ma intreb daca filtreaza bine. Ca daca judec dupa pret...

Oare trebuie chestii scumpe montate pe sub chiuveta?
Mersi fain happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

"Oare trebuie chestii scumpe montate pe sub chiuveta?"

in general da

canile la 60 de lei nu stiu cata filtrarea corecta ofera, dar este ce vazut cu teste de laborator, sustinute!

eu cumpar de ani de zile apa plata! iti recomand

| J0B0MAT a răspuns:

Da flirtează bine cu apa.

| LaviniuA explică (pentru J0B0MAT):

Pai da de apa ziceam, ca doar n-am de gand sa torn bere big grin

| CyberDune28 a răspuns:

Eu beau apa filtrata iti pot spune ca filtrul schimba gustul apei. Pe masura ce o folosesc se degadreaza si trebuie sa schimb filtrul.