| Roxy1993 a întrebat:

A folosit cineva pana acum pastile de calmare, steres? Sunt bune? Daca da, care? Sunt tare nervoasa de la un timp si stresata

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| AdelinaC a răspuns:

Eu am folosit Passiflora de la farmacie pentru o perioada de timp.Sincer au fost destul de eficiente si nu au creat dependenta iar somnolenta nu pot sa zic ca mi-a dat decat in primele 2 zile. Oricum daca te apuci de tratament e bine sa il tii o perioada.Mie mi-au ajuns 3 saptamani.

| Felix65 a răspuns:

Draga Roxi, este o greseala sa iei "pastile " de calmare.Nici nu poti sa le cumperi decat cu reteta si mai dau si dependenta.Viziteaza o farmacie cu produse naturiste,intreaba farmacista si iti va indica ceaiuri (ex,teiul,sunatoarea, dar si altele)sau pastilute care sunt preparate tot din plante.Trebuie insa,sa vezi care este cauza nervozitaii tale : esti prea obosita,nu dormi suficient,stai prea mult pe net sau pur si simplu este o nervozitate datorata varstei (crestere,tulburari hormonale, emotionale ). Incearca sa duci o viata sanatoasa si totul va fi bine, chiar fara sa iei nimic!

| wyo a răspuns:

Lsd-u

| seby4music a răspuns:

Nu baga pastile.parerea mea ca sunt prostii. mai bine fa-ti un ceai asculta niste muzica relaxeaza-te.lasa pastilele happy

| titisan70 a răspuns:

Se numesc persen si sunt f, b.

| MyPassion a răspuns:

Mmm, sincer nu sunt bune iti dau o stare de somnolenta..., mai bine incearca si calmeaza-te tu singura :*!

| Avaya a răspuns:

Eu zic sa folosesti pastile e cel mai bine!
Incerca sa-ti pastrezi calmul pe cat posibil SUCCES:*

| Ailinca_Alen_Romeo_1986 a răspuns:

Meditatia...