| Diana89000 a întrebat:

A folosit cineva tantum Rosa pentru miros neplăcut vaginal?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Te sfatuiesc sa mergi la ginecolog, pentru ca un vagin sanatos nu miroase, doar unul bolnav!
Asadar, ca sa primesti tratamentul adecvat, trebuie sa ti se faca o analiza pentru a se vedea cu ce ai fost infectata.
Tratamentul se face consecutive de fata dar si de baiatul cu care ai sex.
Pe toata perioada tratamentului NU se face sex, pana rezultatul nu vine negative, pentru a fii sigura ca esti vindecata si pentru as e Evita recontaminarea.

Tratamentul cu Tantum Rosa este unul foarte slab si de lunga durata (3-6 luni)care este posibil sa nu te vindece, daca virusul sau bacteria cu care ai fost infectata, este din cele severe, care nu se vindeca decat cu tratament medicamentos.
In plus, tratamentul trebuie sa-l faca si barbatul, iar pe peioada lui, sa nu aveti sex, evitandu-se recontaminarea, caz in care trebuie sa reluati tratamentul de la capat.