| Evaxx77 a întrebat:

Bună! A încercat cineva stimulare magnetică transcraniană?
Dacă da, ce rezultate ați avut?
Eu sufăr de depresie și anhedonie și mă simt foarte obosită mai tot timpul și fără energie, abia dacă pot să fac lucruri normale, precum mâncare, baie, curățenie, etc.
Văd că sunt câteva clinici care fac această procedură și promit rezultate mai ales în depresie și alte afecțiuni neuropsihice. Am fost la medicul meu psihiatru și mi-a recomandat această procedură numită stimulare magnetică transcraniană.
Ce părere aveți? Ați încerca așa ceva? Prețul acestei proceduri este de 200 ron pe ședință, având în vedere că mi-a recomandat să fac în fiecare zi timp de 4 săptămâni, costul ar fi destul de mare.
Aș încerca și eu dar mi-e frică să nu îmi agraveze depresia și stările.
Credeți că este o chestie comercială sau chiar are beneficii?
Voi ce spuneți? Mulțumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Ancutaelena987 a răspuns:

Bună! Nu am încercat, dar sunt sigura ca va funcționa. Nu-ti pierde speranța!

| Evaxx77 explică (pentru Ancutaelena987):

Cum ai ajuns tu la concluzia că nu am eu creier? laughing

| Evaxx77 explică (pentru Ancutaelena987):

Iti multumesc! happy

| StoicAnalysis a răspuns (pentru Evaxx77):

Pentru ca propui tratamente obscure in loc sa iesi din casa la aer curat si sa te distrezi. De aia a ajuns la concluzia ca nu ai creier.