| seby27278 a întrebat:

Abdomenele te ajuta sa scapi de burta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
11 răspunsuri:
| AndraNicoleta a răspuns:

Da. Daca faci cate trebuie.

| GenetiX a răspuns:

Da, vor ramane doar picioarele si gatu`

| naf29 a răspuns:

Te ajuta, dar nu la fel de mult ca alergatul. http://antrenorpersonal.wordpress.com/2011/11/21/abdomene-acasa/

| totElodia a răspuns:

Bineinteles ca nu. Ma duc de 4 luni la sala, iar antrenorul mi-a zis prima oara ca abdomenele doar intaresc musculatura.

| seby27278 explică (pentru totElodia):

Si ce m-ar ajuta sa scap de burta?

| totElodia a răspuns (pentru seby27278):

Joggingul in general (Daca vrei neaparat sport). Se poate slabi, in general daca bei o cantitate mare de apa care practic "regenereaza" tesutul adipos (grasimea). Incearca sa nu mai mananci dupa ora 7, ci bea doar apa. Nu abuza de dulciuri.

Zilnic, poti incerca un sandwich cu paine de secara / integrala cu branza dulce si 4-5 feliute de castraveti si o feliuta de sunca. Pe langa asta, incearca sa mancaci supa, care accelereaza metabolismul, astfel incat sa pierzi rapid in greutate.
Bafta!

Răspuns utilizator avertizat
| monamonkey a răspuns:

Nu ca dupa aia poti face patratele la burtica si nu e bine sad

| Teenix a răspuns:

Da... cu un regim echilibrat si cu abdomene treptat vei scapa de burta.winking

| CelAnonim a răspuns:

Normal ca ajuta.
Daca faci regulat si nu mananci " prostii ".

| Martiniuc_Adrian_1989 a răspuns:

Ajuta fac cam de 2 luni zilnic abdomene am inceput de la 30 de abdomene pe zi si am ajuns la 150 crescand in continuare si nu fac cine stie ce dieta si am slabit happy