| Maldini a întrebat:

Buna!
Acum 3 ani am avut un accident teribil. Masina in care ma aflam s-a oprit brusc intr-un copac gros. Un prieten a murit (D-zeu sa-l ierte), iar soferul a intrat in coma (dar acum e bine). Eu, nu stiu cum, am scapat cu cateva zgarieturi si o durere in piept la pozitii incomode. Mi s-a spus ca durerea va trece treptat... Avem perioade cand nu simteam dureri luni de zile, dar parca de ceva timp revin si sunt intense. Am fost ascultat la plamani de multi medici si am fost chiar si la raze, nimic. Nici un medic nu pare sa ma inteleaga, vorbesc toti pe langa si spun ca va trece. Dar nu trece, ma tem sa nu se agreveze mai ales ca fac si sport si simt locul incomod in timpul efortului. A mai trecut cineva prin asa ceva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Poate ar fi bine sa vorbesti cu-n psiholog, cred ca e o prolema mai degraba la nivel psihic, daca doctorii zic ca esti sanatos atunci n-ai de ce sa-ti faci griji, dar ai suferit o trauma aparent si ai avea nevoie de ajutor specializat

| Bondarel99 a răspuns:

Ai suferit un șoc atunci, durerea in piept poate fi urmarea unui sic emoțional, e foarte frecventa. Și când ai perioade mai solicitante ea revine.

| bogdan324 a răspuns:

Acele incomodari(dureri minore) se amplifica de fiecare data cand le asociezi cu acele amintiri si dupa te doare si mai rau,doctorii nu au reusit sa gaseasca o problema notabila deci totul este mai mult decat bine,durerile pe care le simti sunt doar niste mini ''fracturi'' din acea zona care incep sa se vindece.
Cel mai bun medicament pentru tine ar fi sa nu mai revii la acele amintiri,o stare sufleteasca buna,fara stresuri si depresii,ajuta sistemul imunitar, iar de aici vei fi vindecat si fizic, si sufletesc.
Poate unii vor spune ca sunt baliverne, poate or fi...insa eu cred in ele.