| Fistiik a întrebat:

Acum 3 saptamani am facut pierce in limba.In primele 2 saptamani a fost totul bine pana am mancat amigdale si nu stiam ca sunt alergica si mi s-a umflat limba. Dupa cateva ore a devenit la normal si am observat ca a facuse puroi.M-am dus la doctor si mi-a dat un tratament si mi-a zis ca daca in 5 zile nu imi trece sa scot pierce-ul pentru ca e posibil sa nu il doreasca organizmul meu. Azi e a 5a zi si inca mai am putin puroi dar e mult mai bine... Ce sa fac? Nu vreau sa-l scot.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Fa cum vrei.
Daca nu-l scoti din limba, vei avea gura umflata, nu vei putea manca decat puroi si vei slabi pana vei muri.

Orice loc din corp care face puroi te duce spre moarte sau spre amputare. Poate vei ramane fara limba, sa nu mai faci asemenea prostii tongue

| Violleta2022 a răspuns:

Cred ca va trebuii sa-l scoti, pentru ca infectia a dat inapoi din cauza tratamentului, dar imediat cum se termina tratamentul, se va umfla la loc.
In atatea zile, daca nu erai alergica la ac, ar fi dat inapoi, dar cum esti inca inflamata acolo, eu spun sa-l elimini definitiv.

Pune-ti ace in nas, spranceana, ureche, buric, cap, in ce vrei tu, dar lasa limba deoparte, ca nu-i bine sa o infectezi ca-i unica cale sa introduci mancare in corp, prin gura, folosindu-ti limba.

| minrest a răspuns:

Nu ma mir prea mult ca o persoana care isi modifica corpul mananca amigdale. Daca continui sa pastrezi un piercing pe care corpul tau il respinge, vei deveni campioana a modificarilor corporale, imediat ce iti vei pierde o treime din limba.

| Felys a răspuns:

Daca inca mai ai puroi e clar ca infectia nu a trecut si daca intrerupi tratamentul, microbii vor deveni si mai rezistenti, totusi nu inteleg ce ai vrut sa spui cand ai scris ca ti-ai mancat amigdalele, tu nu verifici mesajul inainte de a-l trimite, e o aberatie ce ai scris

| Jewlie a răspuns:

Cred ca ar trebui sa incetezi sa mananci parti ale corpului uman, cum ar fi amigdalele. Continua-ti tratamentul, viziteaza doctorul si asigura-te ca data viitoare cand iti dai gauri in corp, o faci intr-un salon specializat.