| IulianaAna a întrebat:

Bună,acum 4 zile am interacționat cu o gripa severa, nu am mancat timp de 3 zile,eram la un pas sa leșin la fiecare mișcare brusca etc. Mi am revenit,dar dupa gripa simt o durere extrem de mare in zona pulpelor de la picioare,mai exact cele de jos. Nu pot sa merg, ca sa ma pot deplasa merg pe vârfuri. Tin sa mențin ca acum sunt si in perioada menstruației. Ce fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Pai muschii picioarelor dor taman pentru ca ii incordezi ca sa mergi in varful degetelor... nu mai fa asta daca vrei sa nu mai ai dureri de muschi!

Iti recomand odihna multa, dormit 10-12 ore pe zi, mancat sanatos 3 mese pe zi (supe, ciorbe de pasare, carnita fiarta, legume) si in wekendul asta daca stai cuminte la pat, luni vei fi foarte bine, sa mergi la scoala.
Sanatate multa!

| dullcat a răspuns:

Buna.Daca durerea persista, mergi la un consult.