| Florazul15 a întrebat:

M-am împiedicat și era cât pe ce să cad și ca să nu cad am făcut o mișcare bruscă și atunci am simțit ca un junghi în partea dreaptă a abdomenului, în zona apendicitei. Iar de atunci când merg simt o durere în acea zonă iar când stau pe loc durerea se oprește. Este normal, sau poate fi ceva grav?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Eireann a răspuns:

Apendicita este boala, apendicele este organul. Nu, e probabil o mica intindere musculara.

| AndySpino a răspuns:

Daca durerea persista in continuare ar fi bine sa mergi la medic.