| alexandra85680 a întrebat:

Acum 5 zile mi-am făcut doua gauri în urechea stânga (unu în cartilaj și unu în lobul urechi). Cel de jos ma doare de acum 2-3zile cel de sus de acum dimineața. Parca ma mănâncă și ma și doare, e umflata puțin urechea și roșie. Cel de jos l-am scos azi-dimineață și am pus un cercel de aur (dezinfectat 3 minute în spirt) înainte era cercel medicinal.
Ce e de făcut?
Se vindeca dacă ma mănâncă și ma și doare?
Are ceva dacă l-am scos cel medicinal?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| AmiraH a răspuns:

Cred ca se vindeca. Eu mi-am facut in buric singura si a durat multe zile pana s-a vindecat. A durut si a curs lichid. Sa te dezinfectezi foarte des.