| Gabita_Biby_1999 a întrebat:

Mi-am facut de doua zile inca o gaura in ureche! Mi-am facut-o acasa cu un cercel subtire! In fiecare zi pun spirt medicinal pe gaura! Noaptea nu pot sa dorm pe partea stanga pentru ca ma doare urechea! Urechea nu e rosie dar ma doare! Cat timp tine durerea asta? Si ce trebuie sa fac sa nu se infecteze?

8 răspunsuri:
| Oana92 a răspuns:

Nu era mai simplu sa mergi la un salon de piercing si sa iti faci? Risti o infectie cat tine de mare...

| Biu009 a răspuns:

Cumpara Tertraciclina crema si aplic-o in fiecare zi. De asemenea, poarta mereu cercel, nu lasa gaura descoperita

| Gabita_Biby_1999 explică (pentru Biu009):

Port cercel! Dar mi-e frica sa nu se intample ceva daca cercelul e din otel!

| Biu009 a răspuns (pentru Gabita_Biby_1999):

Ar fi bine sa fie ori din argint/aur, ori cercel medicinal, altfel se poate infecta

| CosmiinTezeu a răspuns:

Cel mai bine este sa iti faci gaura la un salon ceva, nj conteaza ca e usir de facut sau alte chesti, trebuie curatat inainte bine si trenuie sterilizate toate cele cu care iti faci gaura etc. Pune gheata, daca ni trece dupa 2 zile consulta un specialist

| AndreeaPir a răspuns:

Probabil ca inca urechea trebuie sa se 'acomodeze' cu noua gaura.Continua sa aplici spirt si incearca sa nu folosesti cercei care nu sunt de aur sau argint.De exemplu urechile mele nu suporta alti cercei decat cei de aur.Cei din metal pe care ii cumperi de la orice magazin iti pot infecta urechile deoarece acestia se ruginesc. Sper ca te-am ajutat!

| MadalinCMImadalinmadalinmadalin a răspuns:

Nu o sa ti se infecteze daca nu o sa pui mina murdara la ureche, ar fi trebuit sa mergi la un cabinet de specialitate sa te ajute cu gaura
Durerea iti va trece dar sa ai un cercel in gaura sa ti se poata vindeca

| MadalinCMImadalinmadalinmadalin a răspuns:

Sa nu folosesti remedi dupa ureche fac rau