| Biscuiti a întrebat:

Hei! Vreau sa imi mai fac trei gaurii in urechea stanga, doua in lobul urechii (am deja gaurile de la cercei in urechi, deci o sa am in urechea stanga 4 gauri) si una in cartilaj. In cartilaj nu vreau sa fie din aia cu pierce industrial, ci vreau sa fie pur si simplu o gaura, cu cercel medicinal. Unii mi-au spus ca in cartilaj se face cu branula, altii mi-au spus ca se face si cu pistolul. Cum sta treaba, pana la urma? Si, pot sa imi fac gaurile in aceeasi zi, sau ar fi bine sa le fac pe rand? Multumesc anticipat big grin

6 răspunsuri:
| marinaa9 a răspuns:

Hei,am am si eu 2 cercei in lobul urechii si unnul in cartilaj.ti le poti face in aceeasi zi..depinde cum suporti durerea,de obicei te obisnuiesti si nu te mai doare asa tare,nu incerca sa amortesti cu gheata ca te doare si mai tare deoarece se strange pielea in acea zona, eu mi le-am dat cu un ac de seringa roz ( cel mai gros) am pus intai un cercel am asteptat sa se vindece si sa se mareasca putin gaurile si dupa am bagat un pierce, ai grija sa dai gaurile cat mai pe margine, caci in partea aia mai tare a urechii ( cartilajul se astupa gaura foarte repede si nu o mai gasesti, daca mai vrei informatii contacteaza-ma happy

| Biscuiti explică (pentru marinaa9):

Cam cat de tare a durut ala in cartilaj? big grin

| marinaa9 a răspuns (pentru Biscuiti):

Nu doare asa tare, insa noapte nu poti dormi deloc pe partea cu urechea.

| Biscuiti explică (pentru marinaa9):

Nici dupa ce s-a vindecat. sau. dupa cateva luni? Sau daca il scot? big grin

| marinaa9 a răspuns (pentru Biscuiti):

Eu il am pe al meu de 3 sapt,acum pot sa ma joc cu pierce-ul si nu mai simt nimic, daca il scoti ai grija ca se astupa super repede gaura, si e ca si cum ti-ai face din nou gaura, nu iti recomand sa il scoti, doare la fel de tare cand iti bagi din nou un cercel/pierce.parintii tau stiu?laughing eu am facut greseala sa imi fac gaurile si ai mei nu stiau si au vazut si m-au pus sa dau jos cerceiilaughing

| Biscuiti explică (pentru marinaa9):

Da le-am spus. si au inceput sa ma ironizeze. si le-am spus ca oricum. orice ar fi, tot o sa imi fac, asa ca sa fie multumiti ca i-am anuntat. si pana la urma au acceptat. dar au zis sa fie doar in ureche. sa nu ma trezesc ca vreau si in alta parte. laughing)