| ShREKT a întrebat:

acum câteva minute am strănutat si mi-a pocnit ceva în gât, iar acum mă doare foarte tare dacă îmi îndoi capul spre dreapta, e ceva grav?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| minrest a răspuns:

Nu omule. O sa iti treaca. Daca e osul, misca mai tarziu un pic capul, in mod repetat, ca sa se aseze, daca e carnea, asteapta sa treaca.

| userul7200 a răspuns:

Si mie mi s-a intamplat. Am stranutat si efectiv nu mai puteam sa imi rasucesc capul, trebuia sa ma intorc cu tot corpul.

In vreo 2-3 zile mi-a trecut. Poate si la tine e la fel. Mai fa niste masaj la gât, mai pune niste crema, şi asteapta vreo 2-3 zile. Daca durerea persista recomand consultarea unui medic specialist, eu ti-am spus doar cum a fost la mine.