| RoadToNowhere a întrebat:

De vreo cateva minute,vederea imi este incetosata la ochiul drept. Ma doare foarte tare capul,iar toata partea dreapta a fetei parca imi este paralizata. Durerea se simte si in partea stanga, dar putin. Ce poate fi? Primiti funda! happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Ti se incetoseaza vederea, te doare si capul, tind sa cred ca incepi sa ai probleme cu vederea.
Trebuie sa reduci numarul orelor petrecute in fata calculatorului si sa mergi la oftamolog.
Te pup!

4 răspunsuri:
| Raniia a răspuns:

Cauzele pot fi multiple.Trebuie sa mergi la medic pentru investigatii si confirmarea unui diagnostic pentru un tratament potrivit. Orice lucru amanat si netratat aduce complicatii.Ai grija de sanatatea ta!

| kaTTsu a răspuns:

Iti trebuie ochelari, du-te la un control oftalmologic.

| stlucian a răspuns:

Astefel de simptome le-am avut cand eram mai mic de vreo 8-9 ani si dupa electroencefalograma si alte investigatii(analizele sangelui/scaun/urina)s-a dovadit ca aveam lambri(ceva microscopici in intestin)
A trecut cu metronidazol in doua saptamani.Nu-l-am uitat ca mi-a stricat vacanta(trebuiau sa iau de 3 ori pe zi).
PS la mine s-a manifestat si cu peralizie temporala a mainii dar cu durerea de cap parea insuportabila de vanea sa-mi dau cu capul de pereti.

Sper din tot sufletul se fie la fel de usor(catava pilule).
Multa sanatatethumbs up

| stlucian a răspuns (pentru stlucian):

Asta a iesit la analisa sangelui!