| Lukian a întrebat:

Am cazut pe degetul mijlociu si dupa 15 minute s-a umflat putin si ma doare cand il indoi, cu cat il indoi mai tare cu atat ma doare mai tare. Ce poate sa fie? Este ceva grav? In aproximativ cat timp o sa imi treaca? Mersi, Dau funda...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| 이벨 a răspuns:

Exact asta mi s-a intamplat si mie acum o saptamana! Doar ca mie mi s-a si albastrit (din cauza ca s-a spart un vas de sange). Eu am pus gheata pe el 1 ora si pana astazi s-a vindecat aproape de tot. Umflatura trece in maxim 2 ore daca pui gheata.
Nu stiu sigur daca asta ai patit si tu din moment ce numai dupa 15 minute s-a umflat, dar oricum gheata e indicata pentru asa ceva.
Succes!

| raducebotari a răspuns:

Nu e ceva grav.Iti va trece intr-o saptamana.

| HoTSaucE a răspuns:

Mai bine du-te la medic.Si eu am patit asa cam la toate degetele (joc baschet), dar la mine nu a fost nimic serios si s-a vindecat in maxim 2 luni(cea mai grava find un fel de fisura, mi-a ramas degetul stramb).
Iti recomand sa vezi un medic...ti-l va lega cel mai probabil cu ceva elastic si iti va da anti-inflamatoare.

| Lukian explică:

Multumesc foarte mult pentru raspunsuri... Aveti toti fundawinking
Ms mult!

| dR0g a răspuns:

Deci nu am patit-o si eu de N ori si nu trebuie sa-ti faci griji in cateva zile o sati treaba pune ceva rece pe el si incearca sa il misti in stanga si in dreapta