| Harjupaula3466 a întrebat:

Acum cateva zile mi-am pus piercing in buric. A inceput sa fie in zona din mijloc putin rosu si umflat. Am respectat tot ce mi-a spus sa fac dar nu stiu de ce s-a intamplat asta.
Credeti ca este ceva normal sau ar putea fi vorba de altceva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Asa va introduceti microbii in organism si apoi da-ti vina pe medici ca nu au ce sa va faca. Scoate-l.

| LPCTSTR a răspuns:

Cel mai probabil infectie.
Cum rezolvi? Scoti piercingul si nu te mai atingi de ideea asta vreodata.

| Mmn a răspuns:

S-a inflamat un pic. poti pune comprese reci si ia de la farmacie o crema antiinflamatoare sa dai..si mentine zona curata