| marafloroiu0000 a întrebat:

Buna, pe 17 August mi-am făcut un piercing in buric la salon, tipul de acolo mi-a spus sa ma spăl cu Protex (fac asta de doua ori pe zi) și cu un bețișor de urechi și apa oxigenată curat zona de 3, 4 ori pe zi(îndepărtând crusta care se formează), iar după o luna mi-a spus ca pot schimba bijuteria (acum având una de la salon) cu una din argint.
De 2 zile cam așa simt ca ma mănâncă zona aia și parca e și puțin roșu in locurile unde se afla găurile și simt zona uscata, ar trebui sa folosesc o crema? Dintre baneocin si bepanthen care este mai indicată?
As putea avea infecție?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Brizbriz a răspuns:

Mancarimea e normala, la ORICE se vindeca, iar daca ai avea infectie, te-ar durea, ar face puroi, dar IN PRIMUL RAND s-ar umfla, asa ca nu ai nici pe dracu' tongue