| AnaCST123456789 a întrebat:

Bună.
Acum ceva timp am fost operată de apendicită iar după ce mi s-au scos ațele am observat că sunt umflată deasupra operației, este normal sa fie așa?
Eu sunt foarte fricoasă de felul meu, de aceea m-am gândit să întreb.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| romeo78 a răspuns:

Nu trebuie să te îngrijorezi. Ți-o spun ca om operat de peritonită. E ceva normal, se va absorbi cu timpul. Trebuie să te îngrijorezi, doar dacă locul are altă culoare decât pielea din jur. În funcție de când ai făcut operația, regim alimentar, repaus la efort fizic și brâu elastic! Sănătate!

1 răspuns:
| IonutCG90 a răspuns:

Buna, acum cat timp ai fost operata? Cati ani ai?