| Patrice97 a întrebat:

Acum doua saptamani mi-a "scapat" genunchiul. Acum doua luni am mai avut o entorsa. De data asta am ajuns la urgente si am primit ghips pentru zece zile. Am consultat un bun ortoped si mi-a spus ca trebuie sa ma operez deoarece ligamentele sunt fisurate si imi va mai scapa genunchiul. A zis ca e o operatie simpla si vrea sa fiu bine pana la inceputul anului scolar. Peste trei zile ma operez, dar pot merge normal acum. Ce parere aveti, ma pot recupera semnificativ in vreo 3 luni de zile?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| express11 a răspuns:

Va trebui mereu sa ai grija sa nu-l lovesti, si sa nu-l supui la eforturi mari.