| AdrianMar a întrebat:

acum o ora mi-am scos o masea si la o jumate de ora am luat pansamentu si as vrea sa stiu la cat timp pot sa beau apa si sa mananc si ce ar mai trebui sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| Raniia a răspuns:

Dupa ce ai aruncat compresa sa nu clatesti gura cu nimic. Poti deja sa bei apa si sa mananci dar sa nu fie fierbinte. Evita lactatele-iaurt, lapte si fumatul, daca este cazul.Maine poti clati gura cu ceai de musetel si sa eviti frigul mai ales curentul.O seara linistita iti doresc!

| mona a răspuns:

Dupa o ora poti sa bei linistit apa dar sa nu mananci pana dimineata

| Lynna a răspuns:

Poti sa bei apa, dar ai grija, nu foarte multa. Iar de mancat, trebuie sa astepti vreo 2 ore, si sa mesteci in partea cealalta.

| Azµre a răspuns:

2 ore!
Nu ai voie să consumi lactate! alcool și acidulate timp de 2 zile!

| Lizzu a răspuns:

Buna.
Asa este, la doua ore poti sa mananci ceva dar nu in partea aceea, incearca pe partea cealalta.
Apa poti bea un picut atat timp cat nu o lasi sa-ti clateasca gura.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Numai după 2 ore ai voie să mănânci.
Te pup!

| BogdanLuca a răspuns:

Apa poti bea, manannci dupa doua ore... NU consuma alcool deoarece risti o hemoragie!

| Overom a răspuns:

De regula dupa 2 ore

| claudiulihor a răspuns:

Apa ai voie sa bei si dupa 2 ore de la scoarerea maselei poti si sa mananci.