| Dogx a întrebat:

acuma 7 luni am fost operat de chist pilonidal... si acuma mai am puțin și se închide... rana...
Afectează apa de la bazin cu ceva rana deschisa?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| WaterDrop a răspuns:

Cel mai bine asteapta pentru ca de obicei exista chimicale in apa, iar chistul pilonidal are urata tendinta sa revina.Mai asteapta.

3 răspunsuri:
| Florentina9210 a răspuns:

Opinia mea este sa mai astepti putin pana se inchide rana. Deoarece, apa din bazin, contine microbi, germeni si daca intra acolo, ai pus-o.

| MrDrx a răspuns:

Salut ajutata ma cât timp a durut pansatul sunt operat și eu și am rana deschisă și mor de durere la pansat