| supermanx a întrebat:

ajutor am de 3 ani ginecomastie! e oribil nu mai suport e oribil! le-am spus parintilor dar nu ma asculta ei zic ca vor trece ! nu mai suport nu stiu ce sa fac!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Liviu a răspuns:

Numai amagiti baiatu, eu mam nascut cu ginecomastie.
Stai calm frate, dupa o anumita varsta nu iti mai pasa, numai ti cont de ce zic altihappy
Spunele simplu daca fac referile la sanii tai
spune-le scurt doar atat
"De cati am fost eu supt, de aia mi-au crescut "
Si sa vezi ca o sa isi inghita vorbele.
Si eu trec uneori prin asta la 20 de ani.
Dar nu mai conteaza acum.

| nomoretears1111 a răspuns:

Inainte de toate, imi pare rau ca treci prin asta! Nu stiu ce varsta ai, dar imi imaginez ca este foarte greu pentru tine. Sunt sigura ca simti nevoia sa vorbesti cu cineva, ca ai nevoie sa descarci toata aceasta energie negativa pe care ai acumulat-o de atata timp de cand suferi. Cred ca ai fost la medic si faci tratament hormonal. Ce pot sa iti spun acum este ca in mod sigur problema ta se va rezolva dupa un timp. Nu am detalii despre tratament, despre cat timp s-a scurs de cand il faci etc. Te rog, gandeste-te ca cei mai multi oameni trec prin probleme de sanatate. Stiu, asta nu este o consolare pentru tine. Imi doresc, sincer, sa te pot ajuta cumva, sa iti ofer acel sprijin sufletesc, moral. Din pacate, sunt o straina care iti spune doar sa fii puternic si sa crezi in ziua cand aceasta problema va fi doar o trista amintire! Daca te ajuta cu ceva, poti sa imi lasi un id si te asigur ca voi vorbi cu tine de cate ori vei avea nevoie de asta! Pana atunci, iti urez sa ai multa tarie de caracter si sa crezi in tine si in vindecarea ta!