| Anonim_8558 a întrebat:

Buna all! Am 11 ani si mi-a venit deja ciclul! Va rog ati putea sa-mi dati niste informatii! as dori sa nu va bateti joc de mine! Si mi-as dori sfaturi de la fete \ femei! Multumesc :*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Daria a răspuns:

Absorbantul se schimba cam la 3 ore. E de preferat sa nu faci baie totala in perioada aceasta, doar dus. Daca te doare burta poti sa iti pui o sticla cu apa calduta pe burta sau sa iei "Nospa" sau "Ibuprofen".
Sanatate:*

| Nicolelenaa a răspuns:

Bravo! Acum esti o domnisoara adevarata.
Nu trebuie sa te sperii.
La scoala trebuie sa porti mereu in ghiozdan un pachet de servetele uscate sau umede, cateva absorbante si o pereche de chilotei curati.
Trebuie sa ai foarte mare grija cu igiena.
Sa faci bai caldute in fiecare seara.
O sa te obisnuiesti.
Succes! :*

| Bitzy a răspuns:

Buna! Scuze dar vroiam sa spun:
www.noifetele.ro:)

| deliutza_7233 a răspuns:

Intra pe www.noifetele.ro si acolo poti pune tot felul de intrebari... ai grija de tine :*

| Bia_3692 a răspuns:

• Scumpa! vorbeşte cu mama ta! sau dacă ai soră mai mare!

Cea0;-h!