| anonim_4396 a întrebat:

Pentru fete: cum v-ati simtit cand v-a venit ciclul?

Răspuns Câştigător
| ViVi a răspuns:

Eu? thinking cam nimica ma simt cu o obligatie in plus ca inainte in plus nimica nu am doare burta thinking nimic diferit doar ca port tampoanelaughing

15 răspunsuri:
| Silvia a răspuns:

Eu nu am avut nicio problema, nicio durere... a fost ok...doar simteam ca fac pipi pe minebig grin

| psiholoaga a răspuns:

Destul de aiurea, nu eram pregatita, mama nu vorbise cu mine despre asta; ce stiam, stiam de la colege. Asa ca am fost surprinsa, derutata... Si nu prea vesela de eveniment. De-abia pe la 18-19 ani am inceput sa ma bucur de perioada menstruatiei ca parte a feminitatii mele.

| lia a răspuns:

Tanara tongue

cami
| cami a răspuns:

Mie mi s-a intamplat sa-mi vina la 11 ani. Pai nu stiu, eu de-abia asteptam laughing (avem o prietena careia-i venise cu cateva luni in urma)
Vroiam si eu! laughing -ce dobitoacaaaaaaaa-
Stiu ca era dimineata si ma durea burta si-mi era frig. Eram. surprinsa.

| juniper a răspuns:

Sincer mie mi-a venit la 14 ani jumate si nu am simtit nimic.

| Cryssy a răspuns:

Cam aiurea... dar cu timpul m-am obisnuit...

| arysa a răspuns:

M-a durut burta si eram foarte ingrijorata. Ironia sortii a facut ca mi-a venit tocmai in ziua cand implineam 14 ani(ce cadou straight face) laughing

| danutza a răspuns:

Poi nu totul era normal eram la bunikamea si cand ma duc in fundul gradini in toaleta aia ecologicalaughing ce sa vezi ca eram murdara de "cirese" pe chilotzei laughing

| Jonsdottir a răspuns:

Ma durea burta si spatele ff tare, de abia puteam sa merg sad dar nu e la toate fetele la felwinking poate unele nu simt nimic

By Dy
Xo~Xo

| bluerose a răspuns:

S-a intamplat la 12 ani. Stiam despre ce e vorba pentru ca mama a avut grija sa ma "pregateasca". Problema a fost ca nu am avut nici un simptom... nu m-a durut nimic, si am observat doar cand am mers la baie. Mama imi spusese ca va curge putin dar eu cand m-am vazut patata am crezut ca o sa mor...
Acum laughing cand imi aduc aminte...

| aragon18 a răspuns:

Mmpff.Era vreo 3 noaptea straight face Aveam 12 ani si m. a sculat o durere imensa de burta. abia puteam sa vorbesc straight facestraight face a fost groaznic. dupa o ora a trecut.happy

| Deea_1936 a răspuns:

Prima oara nu am simtit mai nimic dar cu timpul ma durea spatele si burta foarte rau cand mi-a venit prima oara aveam 14 ani si ceva

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai in afara faptului ca ma speriasem si incepusem sa plang nimic interesant(mama nu vorbise cu mine despre asta).

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Aveam 11 ani, mama vorbise cu mine despre asta big grin
Primele luni, stateam cu frica, adica ma durea burta etc.
Acum nu ma deranjeaza absolut deloc. laughing Adica doar cand vin acasa si schimb absorbantul in primele zile. laughing
Tu?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mie mi-a venit la 11 anibig grinacum am 11big grinprima oara nu m-a durut nimicbig grindar inainte sa imi vina pentru prima oara m-a durea ff tare capul...