| Heartless a întrebat:

Buna all
Am fost la mures si m-am bronzat laughing. am pielea alba dar am pus pe mine un ulei pentru bronz de la nivea si m-am bronzat normal. Faza e ca nu mi-am pus mult si pe fund cred ca mai deloc si acum partea dreapta e atat de rosie ca culoarea rosiei si usturalaughingsad. Ce sa fac ca sa nu mi se mai inroseasca pielea? Sa dau cu apa rece? Mi s-a dus bronzul daca s-a inrosit?sad
Multumesc, dau fundita.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Daca esti acasa ungete cu smantana in zona rosie[functioneaza]

| smashedblackfox a răspuns:

Poti sa iti pui iaurt

| enverhoxha a răspuns:

Comprese cu apă rece sau întreabă la o farmacie. Atenţie: chiar şi pielea de pe fund trebuie protejată (unii ar spune că mai ales...). Există şi chestii mai grave decât înroşirea.